Czech Bulgarian English French German Greek Italian Norwegian Portuguese Russian Slovak

NOVINKY

UKONČENÍ SEZÓNY U TEMPLÁŘŮ - 3. 11. 2018

FOTOGALERIE - LEGENDY 2018

DIAGNOSTIKA ZAPALOVACÍ SVÍČKY

Zapalovací svíčka je jedna z věcí, na kterou se nejdřív podíváte, když to prostě nejede, a nebo jak se říká, když to nejede na všechny čtyři...
 
A ani zapalovací svíčka není jedna jako druhá - rozlišuje se několik typů, podle toho, v jakých podmínkách motor pracuje, jakou má svíčka zapalovací teplotu a další technické detaily, kterým ani nerozumím.

Zde jsou popsány možnosti vzhledu zapalovací svíčky a co to vlastně znamená...

a) čistý načernalý spodek svíčky s hnědou/rezavou barvou isolátoru a tmavošedými elektrodami svědčí o správném seřízení karburátoru i mazání a správné volbě svíčky.

b) Spodek svíčky černý, pokrytý vlhkou vrstvou karbonu, nebo dokonce zaolejovaný značí, že motor je přemazán, pístní kroužky netěsní, nebo svíčka nepálí.

c) Spodek svíčky černý, s vrstvou suchých sazí , v případě, že motor pracoval s příliš bohatou směsí, nebo svíčka nepálí.

d) Spodek svíčky bledý, s bílou isolací, kovový plášť s namodralým nádechem a elektrody s krupičkovitým povrchem naznačují, že
směs je příliš chudá, nebo použitá svíčka příliš nízké tepelné hodnoty. Vznikají snadno samozápaly.

e) Silný povlak suchých šedožlutých a hnědých práškovitých sloučenin olova naznačuje vynechávání zapalování při použití paliva s antidetonační přísadou tetraetylenu olova.

f) Silný šedivý povlak na čelní stěně pouzdra svíčky, zkorodované elektrody a částečně roztavený povlak olova na izolátoru svědčí o přehřáté svíčce při použití paliva s antidetonační přísadou tetraetylenu olova.
NGK iridium1 NGK iridium2
 

Právě přítomno: 334 hostů a žádný člen

© 2000-2017 daf@toulic Vmax Czech

Bookmaker review site http://wbetting.co.uk/ for William Hill